DETAIL AKTUALITY


Trenérský seminář s Louisem Cayerem

Seminář
26.11.2017
Autor: Petr Ondrůj

V sobotu 25. listopadu se v Praze konal seminář se špičkovým kanadským trenérem Louisem Cayerem. Ten během své kariéry přivedl šest hráčů na pozici světových jedniček ve čtyřhře, vedl kanadský a britský daviscupový tým a v současnosti pracuje jako hlavní trenér a metodik Velké Británie.

Hlavní témata

Head (hlava) – Heart (srdce) – Legs (nohy). To byly hlavní body, kterým byl celodenní seminář věnován.

Head

Mentální stránka. Nastavení hráče, vnitřní motivace, touha po úspěchu, ochota tvrdě pracovat a spoustu dalších faktorů, které souvisejí s mentální stránkou tréninku a hry.

Heart

Emoční stránka. Lidově řečeno ,,srdíčko“, bez něhož se nedá smysluplně dělat žádná činnost. Ať si poslechnete jakéhokoliv z top hráčů jako je Nadal nebo Federer, vždy vám řeknou, že tenis je pro ně sport, který nade vše milují. A o tom to je.

Legs

Fyzická stránka. Všechny z praktických ukázek přímo na kurtě měly jednoho společného jmenovatele – ekonomiku pohybu. To znamená, co nejrychleji a nejefektivněji pokrýt tenisový dvorec. Vše vycházející z biomechanických principů a přirozeného pohybu.

Za HTK Třebíč se semináře zúčastnili sportovní ředitel Petr Ondrůj, vedoucí Tenisové Školičky Karel Outulný, trenérka a obchodní manažerka Veronika Dvořáková a trenérka Monika Svobodová.