Celostátní turnaj mužů a žen 28. září - 1. října 2017

Turnaj
01.10.2017
Autor: Petr Ondrůj

Poslední zářijový týden se u nás nesl v duchu celostátních turnajů. V úterý 26. skončil turnaj dorostenců a už ve čtvrtek 28. k nám přijelo uzavřít letní tenisovou sezónu 34 mužů a 14 žen. Nechyběla ani početná skupina domácích hráčů. Hrálo se o prize money v celkové výši 30.000 Kč a kromě běžného programu byla pro hráče na čtvrteční večer připravena i players party včetně živé hudby.

Za krásného slunečného počasí turnaj ve čtvrtek v 9.00 odstartovali muži, kteří odehráli předkolo a poté ještě celé jedno kolo dvouher, aby je v poledne mohly doplnit i ženy a rozehrát i svá utkání. Den plynul, hráči na kurtech předváděli skvělé tenisové výkony a areál kromě pohodové atmosféry začala postupně naplňovat i vůně grilu a naloženého masa. A jakmile slunce zapadlo, všichni se z kurtů přesunuli do prostoru před hlavní budovou, kde se naplno rozjela hráčská párty.

Hned v pátek ráno se ale pokračovalo dalšími zápasy. Jelikož bylo žen méně, byla vítězka známa již druhý den odpoledne. Stala se jí Laetitia Pulchartová z TK PRECHEZA Přerov.  Druhá skončila Tereza Tocháčková (TK Ruzyně Praha) a třetí místa obsadily Monika Pavlásková z Tennis Hill Havířov a Roberta Daňková z TC-MJ Tenis Líšeň. Vítězkami čtyřhry se staly Nikola Buďová s Nikolou Fraňkovou, druhý skončil pár Pulchartová - Daňková a na třetích místech skončily dvojice Pavlásková, Vlachopulosová a Tocháčková, Brožová.

Muži hráli až do soboty. Ve finále proti sobě stanuli Dominik Bartoň (TK AGROFERT Prostějov) a Daniel Vala z TK DEZA Valašské Meziříčí. Oba hráči do utkání nastoupili s odhodláním získat titul. Lepším byl ale Dominik Bartoň, který zvítězil 6:2 6:2 a mohl se radovat z celkového vítězství. Třetí místa obsadili hráči Petr Šmíd z TK Brno Bosonohy a David Holub z TK Spartak Jihlava. Ve čtyřhře turnaj opanovala dvojice Matěj Kracík s Danem Valou, kteří ve finále porazili duo Ondřej Čtverák, Lukáš Dillenz.

Pro domácí mládíky Matyáše Říhu, Tobiase Schneebauma a Ondřeje Válka to byl premiérový start mezi dospělými a hned napoprvé si všichni tři připsali vítězství. Kromě výše jmenovaných se z našeho klubu zúčastnili tito hráči: Petr Ondrůj, Marek Ondrůj, Aleš Pařízek, Štepán Novák, Ondřej Dufek, Filip Rampír, Zdena Rebeková a Gabriela Jančíková.

Podrobné výsledky muži zde.

Podrobné výsledky ženy zde.

Všem hráčům děkujeme za účast na turnaji a za pohodovou a přátelskou atmosféru, kterou dokázali vytvořit!