DETAIL AKTUALITY


Celostátní turnaj dorostenců 23. - 26. září 2017

Turnaj
01.10.2017
Autor: Petr Ondrůj

Ve dnech 23. - 26. 9. 2017 jsme byli pořadateli celostátního turnaje dorostenců kategorie ,,B", kterého se zúčastnilo 43 hráčů.

Začalo se jako vždy v sobotu ráno a na programu byly dvě kola dvuhry a dvě kola čtyřhry. Tento plán nám vydržel pouze do oběda, kdy se spustil prudký déšť a nezbylo než celý odpolední program zrušit a přesunout pokračování na neděli.

Kdo si však na kurty za nemocnicí udělal cestu, mohl vidět tenis na velmi vysoké úrovni. Vždyť nejvýše postavený hráč turnaje, Jakub Beran z TK Sparta Praha, je 44. dorostencem v České republice. Jakub svoji pozici potvrdil a po čtyřech dnech zápolení byl jeho vyzyvatelem v úterním finále Martin Vondrák z TK AGROFERT Prostějov. I tentokrát si s námi počasí pohrálo, a tak jsme celé finále museli odehrát v hale. Oba dva hráči předváděli nádherný a fyzicky náročný tenis plný vítězných míčů a dlouhých bezchybných výměn, kdy se hrálo zprava doleva. Více sil měl nakonec Martin Vondrák, který Jakuba Berana přehrál výsledkem 6:3 6:1 a stal se celkovým vítězem turnaje.

Oba dva finalisté dvouhry společně získali titul ve čtyřhře, když ve finále porazili pár Marančák, Novák (oba TK AGROFERT Prostějov) 7:5 6:2.

Podrobné výsledky z turnaje naleznete zde.

Všem zúčastněným hráčům děkujeme za vydařený turnaj a vítězům ještě jednou gratulujeme!