DETAIL AKTUALITY


1. tenisová liga bude v Třebíči i příští rok!

Družstva
17.09.2017
Autor: Petr Ondrůj

Ve dnech 11. – 13. září 2017 se hrála druhá nejvyšší republiková soutěž smíšených družstev. Ta je rozdělena do čtyř skupin po čtyřech týmech. My jsme, stejně jako v minulém roce, patřili do skupiny, která se hrála v Mostě. Kromě nás a domácího týmu, hrajícího pod názvem Severočeská tenisová, byly ve skupině ještě týmy Mariánských Lázní a Zlína.

Tým HTK ve složení Danylo Kalenichenko (Ukrajina), Juraj Masár (Slovensko), Robin Bulant, Jan Hebelka, Petr Ondrůj, Chantal Škamlová (Slovensko), Estrella Cabeza Candela (Španělsko) a Monika Svobodová se na severu Čech setkal již v neděli, aby absolvoval společný trénink a zvykl si na místní prostředí.

Pondělí
HTK Třebíč – Mariánské Lázně

První den nás čekaly Mariánské Lázně, kterým jsme po týmovém výkonu a vítězství 5:4 vrátili porážku z loňského roku a úspěšně jsme vykročili k letošnímu cíli, kterým bylo udržení 1. ligy i pro příští rok. Body v tomto utkání získali Kalenichenko, Hebelka, Kalenichenko s Hebelkou ve čtyřhře, Škamlová a Candela. Podrobný zápis z utkání naleznete zde.

Úterý
HTK Třebíč – Severočeská tenisová

Povzbuzeni pondělním vítězstvím a s odhodláním zvítězit jsme nastoupili i do druhého utkání proti domácímu Mostu. Po dvouhrách ale svítil na ukazateli nepřízniví stav 2:4, když body udělali opět Kalenichenko a Candela, a my tak museli zvítězit ve všech třech zbývajících čtyřhrách. To se však bohužel nepovedlo. Zvítězit dokázala pouze dvojice Kalenichenko, Masár a utkání tak dopadlo celkově 3:6 v náš neprospěch. Podrobný zápis z utkání naleznete zde.

Středa
HTK Třebíč – Zlín

Středeční zápas se před samotnými boji na kurtech odehrával na displejích kalkulaček. Hrálo se o hodně. Za určitých okolností by nám totiž ani vítězství nestačilo na druhé místo ve skupině a tím pádem jistotu udržení soutěže. V paralelně hraném utkání jsme potřebovali, aby jakýmkoliv způsobem vyhrál domácí Most nad Mariánskými Lázněmi.
První krok byl ale na nás. Proti Zlínu jsme rychle vedli 5:0, celkově utkání skončilo 8:1 a nám nezbývalo než čekat na výsledek druhého zápasu. Ten měl o poznání dramatičtější průběh, ale štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu. Most zvítězil a my se mohli radovat z celkového druhého místa! Podrobný zápis z utkání naleznete zde.


K prvnímu místu nám v některých utkáních bohužel chybělo trochu toho štěstíčka, ale na druhou stranu nám ani dvě výhry nemusely zajistit udržení soutěže, a tak je potřeba brát daný výsledek jako úspěch.
Nutno podotknout, že celá naše skupina byla velmi vyrovnaná a silná. Potvrdil to jak Most, který se stal celkovým vítězem celé 1. ligy a čeká ho baráž o postup do extraligy, tak i týmy Zlína a Mariánských Lázní, které s přehledem soutěž udržely.

Rozlosování skupiny a všechny výsledky naleznete zde.