DETAIL AKTUALITY


Memoriál Zdeňka Kocmana - krajské finále minitenis

Družstva
07.09.2017
Autor: Petr Ondrůj

V sobotu 2. září 2017 se naše družstvo minitenistů zúčastnilo krajského finále Memoriálu Zdeňka Kocmana, kam postoupilo na základě umístění v základní skupině. Finále se hrálo v areálu TK Znojmo za účasti dalších jedenácti nejlepších týmů v dané věkové kategorii hrajících v rámci Jihomoravského tenisového svazu.
V prvním utkání čekal tým kapitánky Dvořákové ve složení Andreas Schneebaum, Nell Pařilová, Tobias Tůma, Adéla Křehlíková a Laura Brodská soupeř z brněnského klubu DM Acadamy. Ve velmi vyrovnaném utkání nebyla nouze o napínavé momenty a mnohdy rozhodoval o vítězství jediný míček. Štěstí se nakonec přiklonilo k brněnskému klubu, a tak nám nezbylo než hrát o celkové 9. – 12. místo.
Tam nás nejprve čekalo družstvo z Nového města na Moravě. Díky týmovému výkonu, kdy se hráči vzájemně podporovali a fandili si, se nám podařilo zvítězit a mohli jsme se tak chystat na další zápas. V tom jsme se utkali s týmem TK Znojmo ,,B“, kterému jsme těsně podlehli 5:3 a obsadili celkové 10. místo.
Už samotná účast v tomto finále je obrovským úspěch. Pochvala a zároveň poděkování patří všem hráčům za předvedené výkony a přístup, obětavým rodičům, bez jejichž podpory by děti nemohly hrát a organizátorům za skvěle připravený turnaj.