DETAIL AKTUALITY


Ohlédnutí za sezónou družstev

Družstva
15.08.2017
Autor: Petr Ondrůj

Celý květen a červen naše družstva zápolila v týmových soutěžích. Jak se dařilo mini a baby tenistům jste si mohli přečíst zde.

Zhodnocení skončené sezóny žákovských, dorosteneckých a dospělých družstev se ujal šéftrenér klubu pan Jaroslav Bulant.

HTK: Jak se jednotlivým družstvům dařilo a povedlo se jim naplnit předsezónní cíle?
JB:

Mladší žáci ,,A“ – Tým mladších žáků vstoupil do letošní sezóny skvěle a po prvních dvou kolech měl na svém kontě dvě vítězství. Celou soutěž pak zakončil s vyrovnaným skóre 3:3 a v klidu udržel ligovou příslušnost i pro příští rok. Ligu mladších žáků za HTK v letošním roce hráli: Nikolas Kříž, Jakub Jelínek, Jan Bulant, Daniel Dočekal, Viktor Válek, Jan Vančura, Barbora Závišková, Šarlota Pávková, Eliška Charvátová, Michaela Ramachová.

Mladší žáci ,,B“ – Hlavním cílem ,,B" družstva mladších žáků bylo postoupit do vyšší soutěže. To se nám bohužel splnit nepodařilo, všichni hráči ale zaslouží pochvalu za vzorný přístup k utkáním a předvedené výkony.
Za družstvo nastoupili: Vikotr Válek, Jan Vančura, Matyáš Maňásek, Jakub Vídenský, Šimon Říha, Maxim Horký, Eliška Charvátová, Michaela Ramachová, Karlína Holečková, Karolína Hrůzová.

Mladší žáci ,,C“ – Toto naše družstvo se účastnilo soutěže 4 + 0 pořádáné Jihomoravským tenisovým svazem. Družstva hrála obdobným systémem jako tomu bylo v kategorii baby tenis, která mladším žákům předchází. Tým je složený ze čtyř hráčů či hráček a vždy se hrají čtyři dvouhry a dvě čtyřhry. Smyslem této soutěže je, aby se co nejvíce hráčů o víkendech zapojilo do soutěží družstev a aktivně se věnovalo tenisu.
V této soutěži nás zastupovali tito hráči: Alice Mastná, Alžběta Pávková, Marie Davidová, Alena Krotká, Kristýna Otrusinová, Katka Toufarová.

Starší žáci ,,A" – Do sezóny jsme šli s tím, že se pokusímě zabojovat o postup na Mistrovství České republiky družstev. Vzhledem k nemocem a častým absencím klíčových hráčů se ale z boje o postup stal boj o záchranu. To se naštěstí podařilo, a tak nebudeme chybět v nejvyšší žákovské krajské soutěži družstev ani v příštím roce. Tým hrál ve složení Ondřej Válek, David Suchánek, Matyáš Říha, Nikolas Fedasko, Pavel Kremláček, Jakub Jelínek, Tereza Altrichterová, Lucie Urbanová.

Starší žáci ,,B" – Tým byl složen převážně z mladších žáků, kteří měli možnost porovnat se se staršími hráči a získat tak cenné zkušenosti. I přesto však hráči bojovali po celou dobu o postup do vyšší soutěže, který se nakonec kvůli jedné jediné porážce v celé soutěži nekonal. Za HTK nastupovali: Pavel Kremláček, Jakub Jelínek, Jan Bulant, Viktor Válek, Jan Vančura, Jakub Vídenský, Adam Hronovský, Šimon Říha, Matyáš Maňásek,  Adéla Podhrázská, Šarlota Pávková, Karolína Holečková, Michaela Ramachová, Eliška Charvátová, Karolína Hrůzová.

Dorost – Dorostenci hráli v letošním roce v I. třídě a cílem bylo pokusit se zaútočit na postup do dorostenecké ligy. Vše se rozhodlo však už v prvním kole, kdy naši dorostenci nestačili na Hodonín, který tak postoupil na úkor našeho týmu. Za dorostence  nastupovali: Lukáš Brückner, Šimon Horký, Ondřej Válek, Tobias Schneebaum, Matyáš Říha, Adéla Bulantová Nikola Neumannová, Gabriela Jančíková.

Dospělí ,,B“ – Třetím našim týmem, kterému postup proklouzl mezi prsty byl ,,B" tým dospělých. V přímém souboji o postup jsme v posledním utkání soutěže podlehli Tišnovu, jenž postoupil nejtěsnějším možným rozdílem jediného bodu. Za HTK hráli: Aleš Pařízek, Filip Rampír, Petr Ondrůj, Štěpán Novák, Petr Obršlík, Karel Outulný, Jan Holoubek, Andrea Lorencová, Adéla Bulantová, Nikola Neumannová, Zdena Rebeková.

HTK: Jaké jsou cíle pro příští sezónu?
JB: Musím připomenout, že pro nás sezóna ještě neskončila. Naše ,,A“ družstvo dospělých v tomto roce hraje opět 1. ligu, která se uskuteční v termínu 11. – 13. září 2017 v Mostě.
Rádi bychom ve všech žákovských kategoriích pokračovali ve stejném duchu, jako tomu bylo v letošním roce. To znamená mít kvalitní družstva složená z domácích hráčů, která budou bez problému hrát nejvyšší soutěže v daných věkových kategoriích. Kromě toho chceme do soutěží zapojit co nejvíce našich hráčů a pomoci jim tak s prvním krokem do závodního tenisu.
U dorostu zůstává cíl stejný, tím je postup do dorostenecké ligy.

HTK: Kolik družstev bude příští rok v soutěžích nastupovat?
JB: Počet družstev bychom chtěli zachovat. V letošním roce jich bylo jedenáct.

Děkuji za zhodnocení sezóny a ať se příští rok podaří naplnit stanovené cíle!

Naši hráči také nastupovali v rámci hostování za klub Sokol Jemnice, byli to: Linda Tůmová, Anna Marie Fraňková a Adam Hronovský.

Petr Ondrůj, sportovní ředitel HTK